Rzetelna Gmina Krzeszowice
Kamil Kłosowski

Kandydat na burmistrza Gminy Krzeszowice

Kamil Kłosowski, pedagog, magister Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od urodzenia związany z gminą Krzeszowice. Wicemistrz Europy oraz Mistrz Polski w Karate. Aktywista lokalny w kilku fundacjach i stowarzyszeniach. Lider ruchu społecznego „Rzetelna Gmina Krzeszowice”. Zawodowo pracownik administracji samorządowej miasta Krakowa. Od 2018 roku Radny Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice. Obecnie bezpartyjny kandydat na Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Dlaczego kandyduję?

Kandyduję na stanowisko Burmistrza Gminy Krzeszowice, ponieważ czuję głęboką odpowiedzialność za nasze społeczeństwo. Przez ostatnie 5 lat byłem Radnym Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice, co dało mi wiedzę o potrzebach, wyzwaniach, ale także problemach, przed jakimi stoimy. Jestem przekonany, że nadszedł czas na zmiany, które przyczynią się do poprawy jakości życia Mieszkańców i zadbają o przyszłość naszych dzieci i wnuków. Musimy odbudować wspólnotę opartą na naszych celach i wartościach. W obliczu wyzwań i podziałów społecznych ważne jest, abyśmy ponownie znaleźli jedność i solidarność. To także czas na poprawę jakości usług publicznych oraz podniesienie poziomu debaty publicznej, otwartej na różnorodne perspektywy i głosy Mieszkańców. Chcę, aby samorząd angażował wszystkich Mieszkańców w proces podejmowania decyzji, zachęcając do konstruktywnej dyskusji i współpracy. Zmiany, które Państwu proponuję to inwestycja w demokrację lokalną i budowanie społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku, zaufaniu i wspólnych wartościach. Jestem gotowy podjąć się tego wyzwania i pracować dla dobra Mieszkańców gminy Krzeszowice, dlatego w nadchodzących wyborach samorządowych proszę Państwa o głos, który będzie pierwszym krokiem do zmian. Zróbmy go razem!

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu 1 obejmującym Miasto Krzeszowice

Kamil Kłosowski

1. Czesław Bartl

Mieszkaniec Krzeszowic, tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej i technikum budowlanego, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Podjął pracę w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej jako nauczyciel, a następnie Dyrektor tej szkoły. W latach 2006-2014 pełnił funkcję Burmistrza Gminy Krzeszowice. Obecnie pracuje jako nauczyciel i prowadzi własną działalność gospodarczą.

Kamil Kłosowski

2. Szymon Goc

Całe życie spędził w Krzeszowicach i to jest jego miejsce na ziemi. Z wykształcenia jest informatykiem w korporacji na stanowisku menagera. Na co dzień zajmuję się zarządzaniem ludźmi i projektami. Jest również lokalnym przedsiębiorcą. Niektórzy z Państwa znają go także z pracy w zawodzie taksówkarza w Krzeszowicach. Przez ostatnie lata jest czynnym członkiem stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice.

Kamil Kłosowski

3. Wojciech Górecki

Ukończył studia na kierunku zootechnika na Akademii Rolniczej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Rolniczy w Krakowie). W 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk rolniczych na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W latach 2012 – 2013 był pracownikiem Instytutu Przemysłu Organicznego w Pszczynie, gdzie kierował projektami badawczymi. Następnie, we współpracy z Centrum Transferu Technologii, kierował projektami przedwdrożeniowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Od kilkunastu lat prowadzi wielopokoleniowe rodzinne gospodarstwo pasieczne - Pasiekę Krzeszowicką. Jest również aktywnym społecznikiem. Przez wiele lat pełnił funkcję Wiceprezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie oraz Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego „BARĆ". Od dwóch lat jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Kamil Kłosowski

4. Tomasz Piechota

W latach 2009-2016 był dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, wcześniej zarządzał Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu. W latach 2006-2010 reprezentował Państwa w Radzie Powiatu Krakowskiego, a obecnie jest Prezesem klubu sportowego MKS MARATON Krzeszowice, a także jest członkiem w zarządzie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prywatnie jest przedsiębiorcą z gminy Krzeszowice.

Kamil Kłosowski

5. Kinga Kowaliszyn

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna. Od 8 lat pracuje w administracji samorządowej. Jest też członkiem Stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice, gdzie angażuję się w wydarzenia charytatywne i społeczne. Nie jest jej obojętny los zwierząt, prywatnie ma dwa psy ze schroniska i kota, którego przygarnęła. Lubi historię, dobrą muzykę i spacery z ukochanymi psami.

Kamil Kłosowski

6. Karolina Kulawik

Na co dzień jest lokalnym przedsiębiorcą, a także pracuję w służbie zdrowia. Ma 24 lata Jest również studentką psychologii i właśnie z tym wiążę swoją przyszłość. Od zawsze związana z gminą Krzeszowice. Prywatnie uwielbia zwierzęta.

Kamil Kłosowski

7. Dawid Kozub

Jest rodowitym Krzeszowiczanem, prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wieloletnim instruktorem harcerskim. W Związku Harcerstwa Polskiego drużynowym 19 drużyny Harcerskiej „Delfinaryum” w Woli Filipowskiej instruktorem ds. współpracy międzynarodowej Hufca Krzeszowice, członkiem zespołu zagranicznego Chorągwi Krakowskiej. Posługuję się pięcioma językami, co ułatwia mu komunikację i współpracę z ludźmi z różnych kultur. Poza jego pasjami zawodowymi uwielbiam historię, kartografię, szachy i jazdę na rowerze.

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu 2 obejmującym sołectwa: Tenczynek, Zalas, Sanka, Rudno, Frywałd i Nawojowa Góra

Kamil Kłosowski

1. Kamil Kłosowski

Kamil Kłosowski, pedagog, magister Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe Zarządzania w Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od urodzenia związany z gminą Krzeszowice. Wicemistrz Europy oraz Mistrz Polski w Karate. Aktywista lokalny w kilku fundacjach i stowarzyszeniach. Lider ruchu społecznego „Rzetelna Gmina Krzeszowice”. Zawodowo pracownik administracji samorządowej miasta Krakowa. Od 2018 roku Radny Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice. Obecnie bezpartyjny kandydat na Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Kamil Kłosowski

2. Paweł Wielgosz

Mieszka w Rudnie, ma 49 lat i jest mężem oraz ojcem, a także aktywnym strażakiem w OSP Rudno. Dodatkowo działa społecznie jako członek rady sołeckiej w Rudnie. Zawodowo jest lokalnym przedsiębiorcą.

Kamil Kłosowski

3. Iwona Markowicz

Mieszkanka Tenczynka z zawodu jest lokalnym przedsiębiorcą. Jest również zaangażowana w wiele wydarzeń o charakterze społecznym. Obecnie działa w zarządzie Stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice oraz w stowarzyszeniu Nasz Tenczynek. Prywatnie mama prawie dorosłego chłopca.

Kamil Kłosowski

4. Klaudia Paździor

Jest Absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie kierunków gospodarka przestrzenna oraz administracja. W swojej pracy naukowej skupiła się na problematyce partycypacji społecznej w rozwoju przestrzennym miasta. Jest specjalistką do spraw planowania i zagospodarowania przestrzennego. Swoje doświadczenie i umiejętności zdobywa w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa. Jest bezpartyjną i niezależną kandydatką, od urodzenia związaną z Gminą Krzeszowice. Prywatnie interesuje się urbanistyką, architekturą i literaturą. Od wielu lat angażuje się w problematykę równościową mniejszych grup społecznych.

Kamil Kłosowski

5. Michał Kowalski

Mieszka w miejscowości Zalas, ma 37 lat. Jest osobą pracowitą i odpowiedzialną, zawsze stara się wykonywać swoje obowiązki sumiennie i profesjonalnie, pracuje jako hydraulik w kopalni porfiru i diabazu. Pochodzi z województwa lubelskiego, a dokładnie z Chełma. Jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci. Docenia wartość ciężkiej pracy i nie boi się trudności, ponieważ wierzy, że każde wyzwanie można pokonać przy odpowiednim zaangażowaniu i determinacji. Członek stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice.

Kamil Kłosowski

6. Aneta Walor

Urodziła się 03.10.1982 r. w Szczucinie powiat Dąbrowa Tarnowska. Po ukończeniu LO w Szczucinie, w 2006 r. ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika społeczno-opiekuńcza w Krakowie uzyskując tytuł magistra. Przez kolejne lata, od 2007 r. do 2023 r., pracowała jako funkcjonariuszka policji w KPP Kraków/KP Krzeszowice, gdzie miała styczność z różnorodnymi problemami i ludzkimi dylematami, zarówno w wydziale prewencji, jak i wydziale dochodzeniowo-śledczym. Jest żoną oraz szczęśliwą posiadaczką trójki dzieci w wieku przedszkolnym, oraz szkolnym. Obecnie planuje pogłębić swoją wiedzę związana z ukończonymi studiami, aby móc pomagać dzieciom, młodzieży i ich rodzinom w trudnych sytuacjach. W wolnym czasie lubi uprawiać sport (spacerować, jeździć na rowerze), czytać książki i podróżować. Jest osobą zaangażowaną i chętną do pomocy innym, a jej pasją jest praca z ludźmi i wspieranie ich w rozwiązywaniu problemów.

Kamil Kłosowski

7. Monika Cichoń

Ma 49 lat, prywatnie szczęśliwa mama dwóch synów. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) na wydziale Zarządzanie i Marketing. Skończyła również studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej na wydziale Mechanicznym - Charakterystyki Energetyczne Budynków. W 2010 roku zdała egzamin w Poznańskiej Izbie Rzemieślniczej w zawodzie kominiarz. Od tego czasu cały czas pracuje w tym zawodzie. Działa również społecznie m.in jako sekretarz w Polskim Związku Wędkarskim Krzeszowice, a od 2024 roku jest również Asystentem Biura Zarządu oraz członkiem Krakowskiego Klubu Sportowego Arsenał. Od lat pomaga w fundacji Anny Dymnej, Małopolskim Hospicjum dla Dzieci oraz Schronisku dla zwierząt przy ul. Rybnej. Kocha zwierzęta. W jej domu ma uratowanych 7 kotów, 2 psy oraz 2 konie.

Kandydaci do Rady Miejskiej w okręgu 3 obejmującym sołectwa: Wola Filipowska, Filipowice, Miękinia, Łany, Nowa Góra, Ostrężnica, Czerna, Paczółtowice, Siedlec, Dubie, Żary

Kamil Kłosowski

1. Renata Brzózka

Jest mieszkanką Filipowic. Posiada wykształcenie wyższe. Od 34 lat pracuje w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej. Jako nauczyciel ma pełną świadomość, jak ważna jest aktywność ruchowa na każdym etapie życia człowieka. Jest zaangażowana w akcje społeczne i charytatywne. Chce być blisko ludzi, by móc wsłuchiwać się w ich głos i wspierać ich w rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Działa aktywnie w przy parafialnym Zespole Charytatywnym i Radzie Sołeckiej Filipowic. Jest również zaangażowana w wielu stowarzyszeniach i fundacjach m.in. Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej. Jest też doświadczonym samorządowcem, ponieważ pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Gminy Krzeszowice.

Kamil Kłosowski

2. Justyna Knapczyk

Jest lokalnym przedsiębiorcą. Od 2009 roku aktywnie działa w Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrężnicy. Od 2015 roku pełni funkcje Wiceprezesa Stowarzyszenia “Podaj Dalej” działającego przy szkole podstawowej. Prywatnie jest żoną i mamą trójki wspaniałych synów. Ma duszę społecznika. Zawsze kiedy ktoś potrzebuję pomocy jest do dyspozycji. Działa aktywnie w wydarzeniach społecznych i charytatywnych w całej gminie, ale to Ostrężnica jest jej miejscem na ziemi.

Kamil Kłosowski

3. Agnieszka Mucha

Ma 30 lat. Od 8 lat jest szczęśliwą żoną i mamą małego urwisa. Na co dzień pracuje w dyskoncie spożywczym, a w wolnych chwilach wiernie kibicuje polskim sportowcom i śledzi doniesienia z ich sukcesów. Jej wielką miłością są książki. Mimo iż mieszka w Krzeszowicach, w zasadzie większość jej życia toczy się w jej rodzinnej Miękini. Jej syn uczęszcza do miejscowej szkoły, gdzie Aga jest klasowym skarbnikiem oraz aktywnie działa w Szkolnej Radzie Rodziców. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miękini od ponad 15 lat. Pracuje w niej na rzecz bezpieczeństwa Mieszkańców. Przez lata działalności nabrała wiele doświadczenia w organizowaniu imprez, gdyż jako zgrany zespół zajmuje się przygotowaniem wielu różnorodnych wydarzeń kulturalnych, integracyjnych i charytatywnych. W ciągu ostatnich paru lat została wybrana kronikarzem jednostki, a także dołączyłam do Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej.

Kamil Kłosowski

4. Eugeniusz Gieszczyk

Ma 44 lata, od 12 lat jest mieszkańcem Paczółtowic. W młodzieńczych latach był członkiem OSP Moczydło w Libiążu, gdzie po wieloletniej służbie został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 2001 roku brał udział w pomocy powodzianom w miejscowości Trześń-Gorzyce jako Adept Wyższej Szkoły Wojskowej. Aktualnie działacz społeczny, członek Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Na Rzecz Szkoły i Środowiska Wsi Paczółtowice MY. Zawodowo pracownik Kopalni Wapienia w Czatkowicach i Szkoły Podstawowej w Paczółtowicach. Prywatnie mąż i rodzic 11 letniej córki.

Kamil Kłosowski

5. Tomasz Kardas

Ma 32 lata. Jest mężem i ojcem. Od dziecka jestem związany w gminą Krzeszowice, obecnie od kilku lat mieszka w Siedlcu. Posiada wykształcenie wyższe na kierunku informatycznym. Prowadzi swoją własną działalność gospodarczą. Od lat wsłuchuje się w rozczarowane głosy mieszkańców Gminy, które jego zdaniem są ignorowane na szczytach władzy.

Kamil Kłosowski

6. Adrian Pawlik

Najmłodszy nasz kandydat, ma 18 lat, mieszka od urodzenia w Czernej, obecnie jest uczniem Technikum Mechanicznego nr 15 przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, na kierunku: technik mechatronik. W latach 2019 - 2021 został wybrany do Młodzieżowej Rady Miejskiej gminy Krzeszowice. To sprawiło, że zaczął interesować się sprawami samorządowymi potrzebami i oczekiwaniami Mieszkańców. Jako mieszkaniec gminy Krzeszowice, stara się być zawsze zaangażowany w działania społeczne, wspiera liczne akcje charytatywne, takie jak: zbiórki żywności, ubrań, artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących, zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska. . Prywatnie jest miłośnikiem klocków duńskiej firmy LEGO z którymi jest związany od najmłodszych lat, swój pierwszy zestaw otrzymał w wieku 3 lat, był to zestaw o numerze 7743.

Kamil Kłosowski

7. Ilona Antończyk-Kępa

Ma 48 lat i jest mieszkanką Woli Filipowskiej. Ma wykształcenie wyższe, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing. Obecnie jest Kierownikiem Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Alwerni, gdzie odpowiada za całość procesów inwestycyjnych od pozyskiwania funduszy z dofinansowań poprzez proces przeprowadzenia przetargów w ramach Prawa Zamówień Publicznych, po wykonawstwo i rozliczenie inwestycji, a następnie oddanie ich do użytkowania. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci Michała i Karoliny. Z powodzeniem godzi obowiązki zawodowe z obowiązkami domowymi. Lubi podróżować, poznawać nowych ludzi i ich zwyczaje. Uczestniczy w imprezach charytatywnych i zbiórkach angażując w te przedsięwzięcia swoje dzieci.

Kamil Kłosowski

8. Tomasz Łagan

Ma 22 lata i jest absolwentem ZSP Krzeszowice. Obecnie pracuje jako kierowca pojazdu dostawczego. Całe życie jest związany z gminą Krzeszowice. Tu ma swoją rodzinę, przyjaciół i miłość. Ogromną rolę w jego życiu odgrywa pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego tak licznie angażuje się w akcje społeczne i charytatywne dla najbardziej potrzebujących Mieszkańców naszej gminy. Przez kilka lat pełnił funkcję Radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej I kadencji . Ta funkcja pozwoliła mu, zrozumieć potrzeby młodzieży z sołectw, którzy borykają się z wieloma problemami i brakiem perspektyw. W szczególności perspektyw na zakładanie własnych rodzin, miejsca pracy na terenie gminy Krzeszowice, czy pierwszego samodzielnego mieszkania. To ważne, aby samorząd widział problemy każdej grupy społecznej zarówno seniorów, młodzieży jak i dzieci. Jest również członkiem stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice, które aktywnie działa w celu poprawienia transparentności działań władz samorządowych, ale także budowy świadomego społeczeństwa.